Dažniausios fasado apdailos įrengimo klaidos

Patarimai
Gruodis 2020, Rapolas Šlajus

Namo fasadas ne tik sukuria malonią, jaukią atmosferą, bet ir užtikrina patvarumą, atlieką namo karkaso apsauginę funkciją. Tvarkant arba įsirengiant namo fasadą rekomenduojama vengti kelių dažnai pasitaikančių klaidų.


  1. Kokybės aukojimas vardan mažesnės kainos. Dalis žmonių numoja ranka į lauko apdailą ir nusprendžia daugiau dėmesio skirti vidui, o išorei pataupyti. Tai yra didelė klaida, nes namo fasadas, kaip jokia kita namo dalis, yra labai veikiamas išorinių veiksnių, tokių kaip vėjas, lietus, sniegas ir saulė. Jei jis bus prastai įrengtas, gali kilti problemų su šilumos izoliacija, nuolatine drėgme ir pelėsiu. Verta rinktis kokybiškas, sertifikuotas medžiagas, nes, pvz., pasirinkus prastas plyteles meistrai gali atsisakyti jas klijuoti, nes nenori gadintis savo vardo. Neverta pamiršti ir to, kad nupirkus pigias medžiagas meistras dėl to neprašys mažiau pingų už darbą, tiek pat kainuos ir pastoliai, todėl sutaupysite vos 10-15 %, o rezultatas skirsis kardinaliai.
  2. Bandymas viską daryti pačiam. Galbūt esate nuostabus vadovas, investuotojas ar dailininkas, tačiau tai dar nereiškia, kad sugebėsite dirbti su savą specifiką turinčia medžiaga, tokia kaip klinkerinės plytelės. Žinoma, įsirenginėjant namą norisi kuo daugiau prisidėti prie viso proceso, tačiau fasadas – ypatingai svarbi dalis, todėl jei neturite lauko apdailos patirties, patikėkite ją  specialistams. Juk svarbu ne tik darbų kokybė, bet ir estetinis vaizdas.
  3. Darbas netinkamomis sąlygomis. Krituliai (lietus, sniegas, šlapdriba) nėra patys geriausi fasado apdailos draugai. Tokiems darbams labai svarbi tinkama temperatūra, medžiagų sausumas. Statybose kiekviena diena yra svarbi, tačiau paskubėjus gali tekti ne tik gailėtis, bet ir taisyti broką.
  4. Nesidomėjimas pasirinkta medžiaga. Ne viskas, ką prekybininkai vadina klinkeriu iš tiesų yra klinkeris, todėl reikia įdėmiai peržiūrėti perkamos medžiagos specifikacijas, kurios ir padės nustatyti ar pasirinktos plytelės bus kokybiškos ir patikimos.

Vis dar abejojate ar lauko apdailai verta rinktis klinkerio plyteles? O gal ieškote daugiau informacijos? Susisiekite su mumis.Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai, kad pagerintumėte svetainės naršymą, analizuotumėte svetainės naudojimą ir padėtumėte mūsų rinkodaros pastangoms. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų privatumo politiką.
Azuritas Komanda
Atsako greitai ir tiksliai
Azuritas
Sveiki, kuo galime padėti?
Pradėti bendravimą