Kas yra klinkerinės plytos ir kaip jas tinkamai prižiūrėti?

Praktiniai patarimai
Balandžio 2020, Rapolas Šlajus

Klinkerio gaminiai – ypač aukštoje (1000-1300C) temperatūroje išdegti, itin tvirti ir atsparūs aplinkos veiksniams, vertinami dėl patvarumo bei išskirtinumo. Sakoma, kad nėra dviejų identiškų klinkerio gaminių ir kiekvienas jų tarsi meno kūrinys

  Renkantis medžiagas lauko terasai, grindiniui ar namo fasadui labai svarbu ne tik atsižvelgti į jų išvaizdą, bet ir ilgaamžiškumą. Įsigijus kokybiškus klinkerio gaminius galėsite pamiršti rūpesčius – jie reikalauja itin mažai priežiūros ir net po kurio laiko atrodo taip pat gerai, kaip pirmą dieną. Tiesa, gyvenant prie pušyno klinkerio gaminiai gali pradėti žaliuoti, tad kartą per dešimtmetį tektų juos nuplauti. Klinkeris itin atsparus apkrovoms, UV spinduliams ir beveik neabsorbuoja drėgmės yra nedegus, atsparus cheminiam poveikiui, šalčiui ir karščiui, atmosferos poveikiui, mechaninei trinčiai, slėgimui, laikui bėgant nekeičia matmenų, spalvos, neblunka.

  Klientai visada turi pasidomėti ką iš tiesų perka – rinkoje yra nemažai „ekonominių“ variantų, kuriuos bandoma parduoti kaip klinkerio gaminius, tikinant, kad jų savybės labai panašios ar net tokios pat. Deja, nusprendęs pataupyti pirkėjas gali smarkiai nusivilti, nes tokios plytos, plytelės ar trinkelės praranda spalvą, nebūna atsparios drėgmei, gali pradėti trupėti ir skilinėti, todėl jei ilgalaikėje perspektyvoje norite sutaupyti tiek nervų, tiek pinigų, iš karto rinkitės gerą gaminį.

  Kokybiškomis klinkerio plytomis išmūrijus ar plytelėmis iškijavus namo fasadą nerekomenduojama pulti jų impregnuoti – geros plytos bei plytelės ir taip nepraleidžia drėgmės, būna atsparios net ir dideliam šalčiui, o informacija, kad jas reikia specialiai dengti tėra mitas. Tokio tipo gaminiai turi „kvėpuoti“. 

  Vienas didžiausių klinkerio gaminių privalumų yra tas, kad jie neblunka, tad jei svajojate apie ryškią fasado ar grindinio dangą, tačiau baiminatės, kad spalva labai pasikeis -  šiai dienai rinkoje nėra geresnio pasirinkimo nei klinkerio plytelės ar trinkelės. Žinoma, bėgant dešimtmečiams spalva gali pakisti, tačiau taip minimaliai, kad plika akimi bus vos matoma, todėl drąsiai rinkitės tokią spalvą, apie kokią svajojate. 


Pradėkime pokalbį
Kaip norėtumėte su mumis bendrauti?
Send a message
How can we help?
We usually reply within 24-hours.
Thank you!

Your message has been sent!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
This is an extra message if you want it. Maybe an FAQ, link to a help center, etc.
Use this window to start new conversations.
Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai, kad pagerintumėte svetainės naršymą, analizuotumėte svetainės naudojimą ir padėtumėte mūsų rinkodaros pastangoms. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų privatumo politiką.